Sold
Listing Courtesy of:
GAMLS / Keller Williams Northwest
GAMLS / Keller Williams Northwest 1572 Booze Mountain Road SE Silver Creek, GA 30173
Sold on 03/27/2026
$405,000 (USD)
Sold Date:
03/27/2026
03/27/2026
Taxes
$4,077
$4,077
Lot Size
2.16 acres
2.16 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2004
2004
Style
Traditional
Traditional
County
Floyd County
Floyd County
Listed By
Elizabeth D Powell, Keller Williams Northwest
Bought with
Baxter Robinson
Baxter Robinson
Source
GAMLS
Last checked May 12 2026 at 11:42 AM GMT+0000
GAMLS
Last checked May 12 2026 at 11:42 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 3
- Half Bathroom: 1
Property Features
- Fireplace: 1
Living Area
- 2,281 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jan 20, 2026
Price Changed
$415,000
-6%
-$24,900
Oct 01, 2025
Price Changed
$439,900
-2%
-$10,100
Aug 19, 2025
Price Changed
$450,000
-5%
-$25,000
Aug 01, 2025
Listed
$475,000
-
-